Web Analytics

Harry Potter ve Melez Prens 2009

Kaynak 1
Hata Bildir ×
Harry Potter ve Melez Prens 2009 yılında gösterime girmiş, macera, aile ve fantezi ögelerini içeren bir yapımdır. Uzunluğu 2 saat 33 dakikayı bulmaktadır. Filmimiz çekildiği güne kadarki en yüksek bütçeli Harry Potter filmidir. 250 milyon dolar bütçe ile çekilmiştir. Bu karşılık ise Dünya çapında 934 milyon dolar hasılat elde etmiştir. 250 milyon dolar bütçesinin bir öteki karşılığını ise 2010 Oscar ödüllerinde en iyi sinematografi Oscar’ına aday gösterilerek almıştır. Filmin yönetmenliğini ise David Yates yapmakta. David Yates’in yönetmenliğini serinin beşinci filmi olan Zümrüdüanka Yoldaşlığından, Harika Canavarlar serisinin filmlerinden tanımaktayız. senarist koltuğuna ise bitmiş Steve Kloves oturmuş bulunuyor. Steve Kloves’in yazarlığını Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmi haricindeki bütün Harry Potter filmlerinde görebilirsiniz. Ast fakat de Harry Potter kitaplarının yazarı olan J. K. Rowling’in adı da devamlılık yazarları listesinde geçmekte.

Serinin her zamanki oyuncu kadrosuna bu filmde de çok yetenekli isimlerin eklendiğini görmekteyiz. New York Çeteleri, Demir Leydi gibi filmlerden hatırladığımız, 159 filmde oyunculuk yapmış, Oscar ödüllü Jim Broadbent, Professor Horace Slughorn karakterine hayat tahsis etmek için film ekibine katılmış. 2 Oscar adaylığı olan, güzeller güzeli, Dövüş Kulübü, Sweeney Todd, Sefiller, Alice Harikalar Diyarında gibi pek fazla filmde gördüğümüz Helena Bohem Carter, Bellatrix Lestrange karakterini yeniden can vermek için ekibimize katılmış.

Serimizin altıncı filmi Harry Potter’ın yıl başında gizemli bir ders kitabı bulması ile başlıyor. Girişinde bu kitap Melez Prens’e aittir ibaresi yer alan kitap, Harry’nin büyücülüğünü geliştirmesine, derslerinde başarılı olmasına sağlarken bir yanlamasına da kitabın sahibi melez prensin kim olduğunu Harry’ye merak ettiriyor. Harry bir yandan kitabın sahibini araştırırken bir yandan Professor Dumbledore ile eğitim görüp Lord Voldemort’un karanlık geçmişini öğrenmeye başlıyor. Öyle fazla soruya cevap bulduğumuz ve pek çok beklenmedik olayların bizi şoke ettiği bu film her Harry Potter severin elbette daima izlemesi gereken bir yapım. Harry Potter ve Melez Prens 2009 Full izleyicilerine neşelendirici seyirler dileriz.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Harry Potter ve Melez Prens 2009
14 izlenme
Harry Potter ve Melez Prens 2009 yılında gösterime girmiş, macera, aile ve fantezi ögelerini içeren bir yapımdır. Uzunluğu 2 saat 33 dakikayı bulmaktadır. Filmimiz çekildiği güne kadarki en yüksek bütçeli Harry Potter filmidir. 250 milyon dolar bütçe ile çekilmiştir. Bu karşılık ise Dünya çapında 934 milyon dolar hasılat elde etmiştir. 250 milyon dolar bütçesinin bir […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat