Web Analytics

Shazam! 6 Güç 2019

Kaynak 1Kaynak 2
Hata Bildir ×
Minik bir çocuğun sihirli sözlerle bir süper kahramana dönüştüğü Shazam filmi DC evreninde yer alan en güçlü karakterlerden biridir. Billy Batson isimli çocuk sadece bir iki kelime ile keza kocaman bir adam oluyor keza de bir fazla özel güce kavuşuyor. Bayağı bir yaşam sürmekte olan Batson okul ve sınavlarla uğraştığı bu dönem içerisinde diğer yana da güçlerini kullanarak insanlara asistan olmaktadır. Süleyman, Herkül, Atlas, Zeus, Aşil ve Merkür’ün güçlerinin toplamını üzerinde bulunduran Shazam karakteri zinde bir ölümlü haline gelmektedir.

Shazam filminde, karakter ne kadar özel güçlere sahip olursa olsun küçük bir çocuğun ruhunu üstünde taşımaktadır. İki sihirli kelimenin ardındaki maddesel ve görsel olarak büyük bir adam olarak görünse bile içerisinde bulunduğu ruh hala bir çocuktur. Shazam ismi ise bundan tamamen 3.000 yıl evvel yaşayan olan kuvvetli güçlere sahip bir büyücünün adıdır. Batson’a bu güçleri verecek olan birey ise 7 günahı içeren ölümcül yaratıkları bulunduğu tapınaktan kaçmamaları için orada esir almıştır. Fakat yıllar geçtikçe büyücünün somut gücünün düşmesiyle beraber büyü güçleride azalmaya başlamıştır. Bir an önce bütün gücünü öbür birine ve bunu hakeden pak bir insana aktarması gereklidir. Bu noktada aradığı kişi olan Billy Batson karşısına çıktığında tereddütsüz bir şekilde tüm enerjisini ona aktararak kül olup gider. Ast onun değil olmasıyla beraber neye uğradığını şaşırsan çocuk bütün olarak nasıl yeteklere sahip olduğunu bilmemektedir. Bunları öğrenebilmesinin tek yolu deneyerek ve yaşayarak öğrenmektedir. Bu test yanılma yöntemleri bir de işin içerisine çocuk eklendiğinde eğlenceli bir hal almaktadır.

Dr. Thaddeus Sivana isimli kötü kalpli kişi ise ona verilen bu güçleri çalabilmek için kısa zaman içerisinde harekete geçerek peşine takılır. Shazam’ın neredeyse Superman’nin sahip olduğu bir çok bilhassa aynı yeteneklere sahip olduğunuda söyleyebiliriz. Başrollerinde Zachary Levi ve Mark Strong’ı gördüğümüz yapımın yönetmen sandalyesinde ise David F. Sandberg oturmaktadır. Shazam 6 Güç filmini sitemize 1080p ve türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. Shazam 6 Kuvvet 2019 Full HD izleyicilerine hoş seyirler dileriz.

Film Bilgileri
2 ay önce eklendi
Shazam! 6 Güç 2019
21 izlenme
Minik bir çocuğun sihirli sözlerle bir süper kahramana dönüştüğü Shazam filmi DC evreninde yer alan en güçlü karakterlerden biridir. Billy Batson isimli çocuk sadece bir iki kelime ile keza kocaman bir adam oluyor keza de bir fazla özel güce kavuşuyor. Bayağı bir yaşam sürmekte olan Batson okul ve sınavlarla uğraştığı bu dönem içerisinde diğer yana […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat