Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi 2016

Reklamı Geç
Kaynak 1Kaynak 2
Hata Bildir ×
Peygamber Efendimizin doğumu ve hayatını anlatan Hz. Muhammed Allah’ın Elçisi yapımı 2016 yılında ülkemizde gösterime girmiştir. Abraha filler ile beraber Mekke’ye doğru ilerlemektedir. Kâbe’nin anahatarını elinde tutan Abdulmuttalib ve bütün ahali paniğe kapılmaya başlar. Kâbe’yi ve Mekke halkının güvenliğini sağlayabilmek için Abraha’ya dışarı giden Abdulmuttalib herhangi bir savaş ve facia yaşanmaması için almış olduğu otlakların verilmesi için iade talebinde bulunmaktadır. Fakat filleri ile gelmiş olduğu Mekke’ye hücum etmek için harekete geçeceği sırada dikte vermesine rağmen filler hiç hareket etmez. Mekke topraklarına bir adım dahi atmazlar.

Hazreti Muhammed Allah’ın Elçisi, ne olduğunu anlamaya çalışan Abraha’nın çabaları karşılıksız kalır ve filleri hareket ettiremez. Bu sırada gök yüzünde ordusuna karşısında gelen bir şeyler olduğunu ayrım eder. Gök yüzünde süzülen ve sayıları milyonları bulan ebabil kuşları Abraha’nın yerde duran ordusuna taşıdıkları taşları yukarıdan bırakırlar. Üzerlerine gelen milyonlarca taş yağmuruna dayanamayan ordusu yok olur ve kalanlarda geri çekilir. Bu olayın gerisinde bir ay geçer ve Peygamber Efendimizin doğumu olur. Peygamber Efendimizin doğumuyla beraber gece gökyüzünden nur iner. Kabe’de bulunmakta olan putların tümü yıkılmaya başlar. Sadece Mekke halkı için değil, Allah’ın izniyle tüm aleme rahmet olarak geldiği müjdelenmiştir. Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi yönetmen Majid Majidi’in çabalarıyla 2015 senesinde İran’da çekimleri tamamlanmıştır. Oyuncu kadrosunda Mahdi Pakdel ve Sareh Bayat’i görmekteyiz. Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi’ni 1080p olarak sitemizden seyredebilirsiniz. Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi 2016 Full izleyicilerine güzel seyirler dileriz.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi 2016
22 izlenme
Peygamber Efendimizin doğumu ve hayatını anlatan Hz. Muhammed Allah’ın Elçisi yapımı 2016 yılında ülkemizde gösterime girmiştir. Abraha filler ile beraber Mekke’ye doğru ilerlemektedir. Kâbe’nin anahatarını elinde tutan Abdulmuttalib ve bütün ahali paniğe kapılmaya başlar. Kâbe’yi ve Mekke halkının güvenliğini sağlayabilmek için Abraha’ya dışarı giden Abdulmuttalib herhangi bir savaş ve facia yaşanmaması için almış olduğu otlakların […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat