Web Analytics

Ong Bak 1

Kaynak 1
Hata Bildir ×
Yoksul bir köyde yer alan Buda heykelinin kafasının kimliği belirsiz kişilerce çalınması ve sonrasını konu alan Ong Bak 1 filmi 2003 senesinde Savaşcı adıyla gösterim yapmıştır. Buda heykelinin köy halkına bolluk ve berek getirdiği efsanesine inanılmaktadır. Bir parçasını kaybettiklerinde zaten durumu böylece iyi olmayan köyde işler ayrıntılarıyla kötüye gitmeye başlamıştır. bununla beraber tamamen koruma aşağı oldukları Buda’yı bir an önce bulmaları gerekmektedir. Ting isimli genç adam ise Bangkok’a giderek kaybolan beceriksiz parçayı bulup köylerine sağ salim getirmekle görevlendirilmiştir.

Vaktinde henüz kundaktayken tapınağın merdivenlerinde terk edilmiş bir şekilde yer alan Ting’i orada yer alan keşişler sahiplenip yetiştirmişlerdir. İleri düzey savaşma tekniklerinin hepsini büyüyen dek Ting’e öğretmiş olan keşişler bilhassa ona muay thai’nin bütün sırlarını Ting’e öğretmiş ve inanılmaz bir dövüşçü olarak yetiştirmiştir. Fakat bu yeteneklerini dövüşmek için kullanmayacağına dair de ant ettirmişlerdir. Yan gittiği Bangkok şehrinde takip ettiği Ong-Bak heykeli mafyanın elinde olduğunu öğrendiğinde ve güvenli olmayan adamlar ile aleyhinde karşıya kaldığında Ong-Bak’ı kurtarmak için tüm yeteneklerini kullanmaya karar verir. Köyü için herşeyi yapmaya hazır olan Ting bütün yer altı dünyasına karşısında tek başına bir savaşın içine girer. Oyuncularına baktığımızda Tony Jaa, Petchtai Wongkamlao ve Pumwaree Yodkamol’i gördüğümüz Ong-Bak1 filminin yönetmen koltuğunda Prachya Pinkaew’i görmekteyiz. Ong Bak 1 Türkçe Dublaj 1080p izleyenlere dövüş sahneleri ile hafızalardan çıkmayan bir aksiyon seyri dileriz.

Film Bilgileri
2 ay önce eklendi
Ong Bak 1
12 izlenme
Yoksul bir köyde yer alan Buda heykelinin kafasının kimliği belirsiz kişilerce çalınması ve sonrasını konu alan Ong Bak 1 filmi 2003 senesinde Savaşcı adıyla gösterim yapmıştır. Buda heykelinin köy halkına bolluk ve berek getirdiği efsanesine inanılmaktadır. Bir parçasını kaybettiklerinde zaten durumu böylece iyi olmayan köyde işler ayrıntılarıyla kötüye gitmeye başlamıştır. bununla beraber tamamen koruma aşağı […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat