Gizli Sayılar – Hidden Figures 2016

Reklamı Geç
Kaynak 1Kaynak 2
Hata Bildir ×
NASA’da tayin yapan üç kadının uzay yolculuğu için yaptıkları fantastik işleri konu alan Kuytu Sayılar filmi orijinal ismiyle Hidden Figures 2016 senesinde izleyicilerle buluştu. Siyahi kökenli olan bu kadınlar zamanın en büyük çalışması olan ve dünya yörüngesinin dışına çıkılmasının hedeflendiği NASA projesinde zekalarını ve uzay bilimine olan manzara açılarını kullanarak muhteşem işlere imza atmışlardır. İsimleri Dorothy Vaughan, Mary Jackson ve Katherine G. Johnson olan kadınlar uzay bilim tarihinin bilinmez kahramanları olarak geçmektedir. Hikayenin gerçekten olan isimler ve olaylar üzerinden ilerlediğini belirtmeliyiz.

Sıcacık Sayılar filmi, konunu geçtiği yıllara bakacak olursak Yuri Gagarin’nin Soveytler göre 1957 senesinde uzaya gönderilmesinden sonradan ABD ve NASA üzerinde fazla önemli derecede bir zorlama oluşmaya başlamıştır. O dönemde Al Harrison uzay projesinin başına getirilmiş ve büyük zorlama içerisindedir. İşin içine daha önce yapılmamış bir uzay yolculuğu girdiğinden çok özel bir takım kurmalıdır ve 3 matematikçi kadından oluşan olağanüstü bir kadro oluşturur. Araştırma görevini destekleyen öteki matematik ve bilim insanları ile imkansız olarak görülen bir projeyi tamamlayıp halkın önyargılarını kırmayı başaracaklardır. İçerisinde hem siyah ve beyaz kavgası ayrıca de ülkelerinin başarısı için herşeylerini ortaya koyan çalışkan insanların hikayelerini izleyebileceksiniz. Başrollerinde Taraji P. Henson, Octavia Spencer ve Kevin Costner gibi başarılı oyuncuların bulunduğu Rahat Sayılar filminin yönetmenliğini Theodore Melfi yapmıştır. Allison Schroede ve Margot Lee Shetterly’ın senaryosunu kaleme aldığı Dar Sayılar filmini sitemizden türkçe dublaj seyredebilirsiniz. Gizli Sayılar 2016 Türkçe Dublaj 1080p izleyicileri için güzel bir seyir olmasını dileriz.

Film Bilgileri
2 ay önce eklendi
Gizli Sayılar – Hidden Figures 2016
18 izlenme
NASA’da tayin yapan üç kadının uzay yolculuğu için yaptıkları fantastik işleri konu alan Kuytu Sayılar filmi orijinal ismiyle Hidden Figures 2016 senesinde izleyicilerle buluştu. Siyahi kökenli olan bu kadınlar zamanın en büyük çalışması olan ve dünya yörüngesinin dışına çıkılmasının hedeflendiği NASA projesinde zekalarını ve uzay bilimine olan manzara açılarını kullanarak muhteşem işlere imza atmışlardır. İsimleri […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat