First Man Ayda İlk İnsan

Reklamı Geç
Kaynak 1Kaynak 2
Hata Bildir ×
Neil Armstrong’un hayatını anlatan biyografik dram türündeki Ayda İlk İnsan filmi Damien Chazelle eseri olarak karşımıza çıkıyor. 2018 yapımı First Man filminde Ryan Gosling Neil Armstrong rolünde oynuyor. Film, En İyi Görsel Efekt dalında Academy Award ödülü aldı, bunun haricindeyse toplam 23 ödülü ve 157 adaylığı daha bulunuyor.

Filmin yönetmeni Damien Chazelle’i ise Whiplash ve La La Land filmlerinden biliyoruz. Chazelle, bu filmleri keza ayrıca de senaristliğini yapmıştır. La La Land filmiyle En İyi Yönetmen dalında Oscar alan Damien Chazelle, First Man filmiyle Neil Armstrong’a ve 1961 ile 1969 yılları arasındaki döneme ışık tutuyor. Filmde iki Oscar adaylığı bulunan Kanada doğumlu Ryan Gosling’in rol arkadaşı olarak son zamanlarda Unsane (Takıntı), The Girl in the Spider’s Web (Örümcek Ağındaki Kız) filmlerinde oynayan ve The Crown adlı popüler dizide Queen Elizabeth II rolünde oynayan Claire Foy’u görüyoruz. Oyunculardan bir diğeri olan Jason Clarke’ı ise Zero Dark Thirty, Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti, Savaştan Sonradan gibi filmlerden hatırlıyoruz. Ryan Gosling’i gördüğümüz sayısız filmden birkaçı ise; Drive, Blue Valentine, The Notebook, Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı, Lars and the Real Girl. Her rolün adamı olduğunu belirten Ryan Gosling La La Land filminde de Damien Chazelle ile birlikte çalışmıştı.

Ayda İlk İnsan filminde Amerikan astronot Neil Armstrong’u 20 Temmuz 1969 yılında Ay’a üçgenin taban olmayan kenarı basan birincil insan olmadan önce bu yolculuğa doğru onun neler yaşadığı, neler hissettiği gibi konuları da kapsayacak şekilde hayatını izliyoruz. Hem ülkenin hem de Neil’in kendisinin bu uğurda gösterdiği inanılmaz fedakarlıklar sonucu tarihin en bilinmez ve en güvenli olmayan uzay yolculuğuna açılış hikayesini görüyoruz. bu vesileyle filmin gerçekte James R. Hansen’ın kitabından esinlenildiğini de belirtelim.

İzleyen kesimin tümü beğenmemiş, bazıları beğenmiş lakin muhteşem bulmamış gibi yorumları gördükten daha sonra kendi kararınızı verin diye sözü size bırakıyoruz. Ayda İlk İnsan izle Türkçe Dublaj 1080p kalitesiyle sizinle.

Film Bilgileri
2 ay önce eklendi
First Man Ayda İlk İnsan
18 izlenme
Neil Armstrong’un hayatını anlatan biyografik dram türündeki Ayda İlk İnsan filmi Damien Chazelle eseri olarak karşımıza çıkıyor. 2018 yapımı First Man filminde Ryan Gosling Neil Armstrong rolünde oynuyor. Film, En İyi Görsel Efekt dalında Academy Award ödülü aldı, bunun haricindeyse toplam 23 ödülü ve 157 adaylığı daha bulunuyor. Filmin yönetmeni Damien Chazelle’i ise Whiplash ve […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat