Togo 2019

Reklamı Geç
Hata Bildir ×
[wpforms id="561" title="false" description="false"]
Togo, filmi keza Disney severlerin ayrıca de köpek aşıklarının bayılacağı bir film. 2019 yapımı Togo filmi Willem Dafoe’nin muhteşem oyunculuğuyla canlanıyor ve 1925 yılının Alaska topraklarında geçen hiç anlatılmamış hakiki bir hikayeye ışık tutuyor. Yiğitlik ve kararlılıkla yoğrulmuş bir adam olan Leonhard Seppala ve bütün diğer köpeklerden ayrılan lider ruhlu kızak köpeği Togo’nun Alaskanın dondurucu kışında geçen hikayesini izliyoruz.

Togo filmine Disney yapımı dediysek de sadece Disney yapımı bir film yok. Togo Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’in tümünün katkılarını birleştiren ve IMDB’den aldığı 8.2 puanıyla göz dolduran iki saatlik bir film.

Macera ve dram kategorilerinde bulunan Togo filmi 20 Aralık 2019 tarihinde ABD’de beyazperdede izleyicilerin karşısına çıktı ve epeyce iyi eleştiriler almaya da devam ediyor.

Togo filminin başrolünde gördüğümüz isimler Örümcek Adamın Yeşil Goblin’i ve Büyük Budapeşte Oteli’nin Jopling’i olan fakat bununla beraber tekrar 2019 yılında yayınlanan The Lighthouse filminin Thomas Wake karakterine hayat veren Yüksekokul Ödülü adaylığı yer alan Willem Dafoe ile I, Tonya ve Black Mass gibi filmlerde rol almış olan Julianne Nicholson.

Dafoe’nin canlandırdığı karakter Leonhard Seppala’daki Seppala ise nadir bir köpek cinsi olan Seppala Sibirya kızak köpeklerinden geliyor. Togo filminde de hakiki hayatta 1913 yılında doğmuş olan Togo isimli minik ve diğerlerine kıyasla kuvvetsiz görünen kızak köpeği ölümsüzleştiriliyor. Bu köpeği ve sahibi Leonhard Seppala’yı bu kadar meşhur ve ebedi yapan şey ise ikilinin 1925 yılındaki Nome’ye yapılan serum yolculuğunu Alaska kış ve fırtınasında 400 km yol artan bir şekilde tamamlamış olmaları.

Togo filminin konusuna göre Leonhard Seppala’nın Togo’yu daha ufak bir köpekken yetiştirmeye çalışması, ama kesintisiz başarısız olması ve Togo’nun kesintisiz başına buyruk hareket etmesiyle başlıyor. Togo alışılagelmiş bir kızak köpeği olmayı reddeden cinsindeki öteki köpeklere göre fazla daha güçsüz ve minik bir köpek iken zamanla sahiden lider bir kızak köpeği olduğunu kanıtlıyor. yaşama gücü, sadakati ve önderlik ruhuyla Leonhard’ın gözbebeği olan Togo bütün 12 yaşındayken, yani köpek yaşında oldukça yaşlıyken, imkansız bir yolculuğa başlıyor.

Köpek severlerin neşeyle izleyeceği bu müthiş yapımı izlemenizi güçlü olarak nasihat ediyor ve sizi Togo 1080p Altyazılı izlemeye gösteri ediyoruz.

Film Bilgileri
6 ay önce eklendi
Togo 2019
121 izlenme
Togo, filmi keza Disney severlerin ayrıca de köpek aşıklarının bayılacağı bir film. 2019 yapımı Togo filmi Willem Dafoe’nin muhteşem oyunculuğuyla canlanıyor ve 1925 yılının Alaska topraklarında geçen hiç anlatılmamış hakiki bir hikayeye ışık tutuyor. Yiğitlik ve kararlılıkla yoğrulmuş bir adam olan Leonhard Seppala ve bütün diğer köpeklerden ayrılan lider ruhlu kızak köpeği Togo’nun Alaskanın dondurucu […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Kaptan, 3 ay önce
HANİ HALK ARASINDA BİR LAF VARDIR ON NUMARA BEŞ YILDIZ 10/10 VERDİM Vatanım diye Bizim dilimizde diypr Kelimede değilde ne anlamamız gerekiyor onu anlamak lazım bu kadar gerçekçi bu kadar doğru sözler çok şey katıyor hele halk unutkandır diyor bunu bağırarak EVEEET dedim. Her vatandaş kendi ülkem diyorsa hangi parti hangi din hangi ırk hangi meshep olursa bu ayyıldız için bu vatan için binlerce yıldır bizim olan bu vatan için milli olalım
Reklamı Kapat