Tolkien 2019 &

Kaynak 1
Hata Bildir ×
Tolkien meşhur yazan J.R.R. Tolkien’in hayatını anlatan film 2019 yılında ülkemizde vizyona girmiştir. Tolkien filminin yönetmen koltuğunda Dome Karukoski oturmaktadır. Filmin senaristliğini David Gleeson ve Stephen Beresford üstlenmiştir.

Tolkien filminin başrollerini Mad Max: Fury Road, Sıcak Kalpler ve Bir erkek hakkında filmlerinden tanıdığımız Nicholas Hoult, Sadece Jim, Fena Komşular ve Submarine filmlerinden tanıdığımız Craig Roberts, Con Air, Abluka Aşağı ve Bir dilim kabahat filmlerinden tanıdığımız Colm Meaney, Outlander, Son Efsane ve The Fall filmlerinden tanıdığımız Laura Donnelly, Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri, Love, Rosie ve Pamuk Prenses’in Maceraları filmlerinden tanıdığımız Lily Jane Collins, The King, Dunkirk ve Rialto filmlerinden tanıdığımız Tom Glynn-Carney, Kayıp Kent Z ve Pillow Talk filmlerinden tanıdığımız Anthony Boyle ve What Richard Did filminden tanıdığımız Patrick Gibson paylaşmaktadır. Filmde J.R.R. Tolkien karakterine Nicholas Hoult, Private Sam Hodges karakterine Craig Roberts, Father Francis karakterine Colm Meaney, Mabel Tolkien karakterine Laura Donnelly, Robert Gilson karakterine Patrick Gibson, Geoffrey Smith karakterine Anthony Boyle, Christopher Wiseman karakterine Tom Glynn-Carney ve Edith Bratt karakterine Lily Collins yaşam vermiştir.

Dünyaca meşhur Yüzüklerin Efendisi serisinin yazarı J.R.R. Tolkien’in çocukken yetim kalıp başka bir kadının yanına yaşadığı dönemden başlayarak gençlik dönemindeki arkadaşlıkları ve aşkını anlatan film Tolkien’in evleneceği kadınla tanışmamıza da olanak sağlıyor.

Biyografi ve dram filmi severlerin beğeneceğini düşündüğümüz meşhur yazarın hayatını anlatan Tolkien filmini mutlaka izleyiniz. Tolkien 2019 izleyenlere güzel yaşam öyküsü film seyri diliyoruz.

Film Bilgileri
2 ay önce eklendi
Tolkien 2019 &
10 izlenme
Tolkien meşhur yazan J.R.R. Tolkien’in hayatını anlatan film 2019 yılında ülkemizde vizyona girmiştir. Tolkien filminin yönetmen koltuğunda Dome Karukoski oturmaktadır. Filmin senaristliğini David Gleeson ve Stephen Beresford üstlenmiştir. Tolkien filminin başrollerini Mad Max: Fury Road, Sıcak Kalpler ve Bir erkek hakkında filmlerinden tanıdığımız Nicholas Hoult, Sadece Jim, Fena Komşular ve Submarine filmlerinden tanıdığımız Craig Roberts, […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat