Web Analytics

La La Land Aşıklar Şehri Film

Kaynak 1
Hata Bildir ×
Müzikal dram ve komedi türlerindeki 2016 yapımı La La Land filmi, Whiplash filminin ayrıca yönetmeni ayrıca de senaristi olan, 85 yılı Amerika doğumlu Damien Chazelle tarafından bize kazandırıldı. Damien Chazelle bununla birlikte 2018 yılında meydana çıkan biyografik dram kategorisindeki Ay’da İlk İnsan (First Man) filminin de yönetmeni ve nefret-gizem kategorisindeki 2016 yapımı Cloverfield Yolu No: 10 adlı filmin de senaristi.

La La Land ülkemizde Aşıklar Şehri adıyla yayınlandı. La La Land 2017 yılı ödüllerinde ortalığı resmen süpürdü. En İyi Film Müziği, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Manzara Yönetimi, En İyi Üretim Tasarımı dallarında Oscar alan müzikal film Altın Küre ödüllerinde ise Müzikal ya da Komedi Dalında En İyi Kadın Sinema Oyuncusu Ödülü ve Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Erkek Sinema Oyuncusu Ödülü’nün yanı sıra En İyi Program Metni, En Benzersiz Film Müziği ve yine En iyi Yönetmen ödüllerinin sahibi oldu. BAFTA ödüllerinde ise En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Film Müziği ödüllerini topladı.

La La Land, Singing’ in the Rain ve The Band Wagon gib filmlere atıfta yer alan, eski Hollywood’daki olağan müzikal filmleriyle çağdaş gerçekliği güzel bir şekilde harmanlayan bir film. İyi yönetilmiş bir film olmasından ziyade başrollerde oynayan Ryan Gosling ve Emma Stone’un birbirleriyle olan kimyasının kendini izlettirebiliyor olması filmin seviyesini daha yukarıya taşıyor. Caz müzik sevenlerin seveceği türden bir film, sevmiyorsanız bile filmle birlikte sevmeye başlama ihtimaliniz olması mümkün. Filmin her bünyede öbür bir etkiye niçin olması mümkün olsa da melankolik bir yansıması olacağı emin. Yani şayet ağlatmaz ama süründürür veya bir takım bünyelerde hiçbir etkisi olmaz. Çünkü her izleyenin seveceği bir stil olmasa da sevenin baya beğeneceği bir film. Hayallerle doymuş herkes izlemeli.

Aşıklar Şehri filminde Mia Dolan, oyunculuk seçmeleri aralarında gidip gelirken film starlarına latte servisi yaparken bir yandan da oyunculuk seçmeleri aralarında koşturup durmaktadır, hayali bir Hollywood starı gibi olmaktır. Sebastian Wilder ise muhteşem piyano çalan, caza aşık bir caz müzisyenidir. Fakat kimsenin çaldıklarına yük vermediği restoran ve barlarda piyano çalarak para kazanmaya çalışmaktadır. Mia ve Sebastian’ın yolları bir şekilde kesişecek ve hayalleriyle birbirleriyle arasındaki ve umutla hayal kırıklığı ince çizgide gidip geleceklerdir.

Film için bestelenen tüm müziklerin çok etkileyici olduğunu ayrıntıları ile belirtmek isteriz. Filmi severseniz kulağınızda ara sıra sizi ziyaret edecek bir melodiyle filmden ayrılıyorsunuz. bu vesileyle meraklısına not olarak, Ryan Gosling bu filmdeki piyano sahnelerindeki çabasız görüntüsü için aylarca piyano dersi almış. La La Land – Aşıklar Şehri 1080p Türkçe Dublaj izlemeye ne dersiniz?

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
La La Land Aşıklar Şehri Film
16 izlenme
Müzikal dram ve komedi türlerindeki 2016 yapımı La La Land filmi, Whiplash filminin ayrıca yönetmeni ayrıca de senaristi olan, 85 yılı Amerika doğumlu Damien Chazelle tarafından bize kazandırıldı. Damien Chazelle bununla birlikte 2018 yılında meydana çıkan biyografik dram kategorisindeki Ay’da İlk İnsan (First Man) filminin de yönetmeni ve nefret-gizem kategorisindeki 2016 yapımı Cloverfield Yolu No: […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat