Test 2 – Testere 2

Reklamı Geç
Kaynak 1Kaynak 2
Hata Bildir ×
Serinin ikinci filmi olan Testere (2005), birincil filmin yakaladığı ivmeyi maalesef yakalayamamıştır. Korku türünün en kayda değer hızlı filmleri aralarında yer alan yapım, acımasız seri katil Jigsaw’ın yeni hedefleriyle ilgili planlarını işleme koymasıyla güzel bir başlangıç yapar.

Testere 2, bu bölümde yönetmenlik koltuğunda oturan Darren Lynn Bousman, etkisini derhal her sahnede hissettirmiştir. Kendi üslubu ve doğrularına tarafından hedeflerinin işin başında belirleyen Jigsaw’ı kimse durduramaz. Hayata verdiği değeri işlediği cinayetlerle gözler önüne sermeye çalışan cani, zekasını bu bölümde kurduğu planla bir defa daha ortaya koyar.
İzleyicinin ilk filmden alışkın olduğu şekilde çok kanlı bir sahneyle yapılan açılış, film üzerindeki beklentileri de artırır. Temposu hiç düşmeyen ikinci bölümde, vahşet sınırı ve beden sayısı birinci bölüme nazaran oldukça fazladır.

Başrollerinde; Tobin Bell, Shawnee Smith ve Erik Knudsen’in olduğu serinin ikinci bölümde yeni kurbanlar kendilerini yeni bir mekanda ve yeni bir oyunun içinde bulurlar. Oyunun parçalarının birleştirilmesi gerektiği düzende, parçaları oluştururken birbirlerini değil etmeye istikrarlı olan kurbanlar arasına bu defa dedektif Eric Mathews’da girer.

Hedefi seri katili tutmak olan dedektif, kendini bir anda oyunun içinde bulur. Orijinal fikirlerin film olduğu Testere serisi, kötü bir adam civarda dönen heyecan verici olduğu dek da gerilim yüklü hikayeyle, sürpriz bir senaryoya ev sahipliği yapıyor.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Test 2 – Testere 2
41 izlenme
Serinin ikinci filmi olan Testere (2005), birincil filmin yakaladığı ivmeyi maalesef yakalayamamıştır. Korku türünün en kayda değer hızlı filmleri aralarında yer alan yapım, acımasız seri katil Jigsaw’ın yeni hedefleriyle ilgili planlarını işleme koymasıyla güzel bir başlangıç yapar. Testere 2, bu bölümde yönetmenlik koltuğunda oturan Darren Lynn Bousman, etkisini derhal her sahnede hissettirmiştir. Kendi üslubu ve […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat