Zor Ölüm 1 1988

Reklamı Geç
Hata Bildir ×
En iyi aksiyon film serileri arasında ismini görmeye devam ettiğimiz Baskı Vefat film serisinin birincil filmi Kuvvet Vefat 1 1988 yapımı bir John McTiernan filmidir.

Bruce Willis’in başrolde oynadığı bu aksiyon filminin orijinal ismini Die Hard. 1988 yapımı olsa da Kuvvet Ölüm 1 filmi ülkemizde ilk olarak 1990 yılında gösterime girdi. İki saati geçen film süresiyle aksiyon severlere dolu dolu sahneler sunan Zor Ölüm 1 filminde Bruce Willis’in yanı sıra Alan Rickman ile Bonnie Bedelia isimlerini görüyoruz. Orijinalinde Roderick Thorp isimli yazarın romanından uyarlanan bu aksiyon serisinde Bruce Willis John McClane karakterine hayat verirken, Bonnie Bedelia’yı Holly Gennaro McClane ismiyle John’un eşi rolünde ve Alan Rickman’ı da Hans Gruber rolünde izliyoruz.

Die Hard 1 filminin konusuna tarafından John McClane New York polis departmanında yer alan polis memurlarından birisidir. John, eşi Holly’nin Nakatomi Şirketi için çalıştığı yer olan Los Angeles’a gitgide artarak Holly’yi ziyarete gitmek ister ve Noel tatilinde Los Angeles’a gider. Çift Nakatomi’nin merkez ofisinde düzenlenen bir Noel partisine katılır. Bu parti esnasında Rickman’ın canlandırdığı Hans Gruber karakterinin önderlik ettiği bir grup soyguncu binanın kontrolünü ele geçirerek herkesi rehin olarak alır. John, bu esnada rehin alınmayan tek kişidir. Ne kaçabilen ne de meslektaşlarıyla data alışverişi yapabilen John işlere kimsesiz müdahale etmesi gerektiğinin haberdar olarak işe koyulur.

Aksiyon severlerin başarılı bulduğu aksiyon serisinin birincil filmi Güç Ölüm 1 izleyecek herkese güzel bir film seyri diler, serinin devamına da bekleriz.

Film Bilgileri
4 ay önce eklendi
Zor Ölüm 1 1988
90 izlenme
En iyi aksiyon film serileri arasında ismini görmeye devam ettiğimiz Baskı Vefat film serisinin birincil filmi Kuvvet Vefat 1 1988 yapımı bir John McTiernan filmidir. Bruce Willis’in başrolde oynadığı bu aksiyon filminin orijinal ismini Die Hard. 1988 yapımı olsa da Kuvvet Ölüm 1 filmi ülkemizde ilk olarak 1990 yılında gösterime girdi. İki saati geçen film […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Kaptan, 1 ay önce
HANİ HALK ARASINDA BİR LAF VARDIR ON NUMARA BEŞ YILDIZ 10/10 VERDİM Vatanım diye Bizim dilimizde diypr Kelimede değilde ne anlamamız gerekiyor onu anlamak lazım bu kadar gerçekçi bu kadar doğru sözler çok şey katıyor hele halk unutkandır diyor bunu bağırarak EVEEET dedim. Her vatandaş kendi ülkem diyorsa hangi parti hangi din hangi ırk hangi meshep olursa bu ayyıldız için bu vatan için binlerce yıldır bizim olan bu vatan için milli olalım
Reklamı Kapat