Web Analytics

Transformers 2 Yenilenlerin İntikamı 2009

Kaynak 1
Hata Bildir ×
Dünyaca meşhur serinin 2. halkası olan Transformers 2: Yenilenlerin İntikamı, bilim – kurgu hayranları için özgün bir görsel gösteri sunmaktadır. Serinin ilk filmi üzerinden 2 sene geçtikten daha sonra çekilen filmin yönetmen koltuğunda ilkinde olduğu gibi Michael Bay oturmakta, yapımcılığını ise hepimizin başarılı yönetmenlik deneyimlerinden tanıdığı Steven Speilberg üstlenmiştir. Genç kızların sevgilisi Josh Duhamel, güzeller güzeli Megan Fox yanına genç kuşağın başarılı aktörlerinden Shia LaBeouf gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosu son derece güçlüdür.

Transformer 2: Yenilmezlerin İntikamı, Sam Witwich’in Transformers’ın tarihini araştırmaya koyulduğu bölümle başlar. Araştırmasını derinleştirdikçe makinelerin köklerine dair son derece acayip bilgilere ulaşmaktadır. Bu bilgiler şaşılacak olmakla birlikte dünyanın gelecekte marua kalacağı tehlikelere aleyhinde da ipuçları vermektedir. Deceptionslar ise Sam’in bu araştırmasından farkında olan olmuşlar ve bilgilerin peşine düşmüşlerdir. Bunun amaçlarına ulaşmak için kötülükte sınır tanımamakta ve önlerine gelen her şeyi yıkıp geçmektedirler. Dünya bu canavar ruhlu makineler kadar bir kez daha tehdit altındadır. Darı’da bulunan Giza piramitlerinde kozlarını paylaşmaya hazırlanan iki taraf için burayı özel kılan neden, incelemeler sonucunda ortaya meydana çıkan tapınak bölgesi olmasıdır.

Serinin ilk filminin yakaladığı başarı gerisinde ikincisi çekilen Transformers 2: Yenilmezleri İntikamı, bilim-kurgu dalında son derece etkili sahnelere sahiptir. Yüksek maliyeti nedeni ile sinema sektöründe eksik kullanılan teknolojiden de yararlanılarak çekilen öyle çok sahnede çok sayıda figüran da rol almış, bilhassa görsel efektler izleyiciler tarafından epeyce beğenilmiştir.
Filmin başarılı olmasındaki etkenlerden biri de kuşkusuz Steven Spielberg’in yapımcı koltuğunda oturmasıdır. Filmden beklentilerini Yönetmen Michael Bay’a doğru olarak aktarması bir uçtan bir uca kafalarındaki projeyi doğru olarak perdeye yansıtan ikili, ortaya bu bilim-kurgu klasiğini çıkarmayı başarmışlardır.
Bunun yanında şüphesiz oyuncuların performansını da unutmamak gerekir. Bilhassa Megan Fox’un ikinci filmdeki performansı epeyce beğenilmiş, ona eşlik eden Josh Duhamel de takdir toplamıştır. Bu sayede gişede de epeyce başarı elde eden Transformers 2 yapımcısının yüzünü güldürürken, dünyanın bambaşka ülkelerinde kendi izleyici kitlesini oluşturmayı bilmiştir.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Transformers 2 Yenilenlerin İntikamı 2009
12 izlenme
Dünyaca meşhur serinin 2. halkası olan Transformers 2: Yenilenlerin İntikamı, bilim – kurgu hayranları için özgün bir görsel gösteri sunmaktadır. Serinin ilk filmi üzerinden 2 sene geçtikten daha sonra çekilen filmin yönetmen koltuğunda ilkinde olduğu gibi Michael Bay oturmakta, yapımcılığını ise hepimizin başarılı yönetmenlik deneyimlerinden tanıdığı Steven Speilberg üstlenmiştir. Genç kızların sevgilisi Josh Duhamel, güzeller […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat