Salgın – Teit 1995

Kaynak 1
Hata Bildir ×
İzlenmesi gereken salgın filmlerinden biri olan 1995 yapımı Tehdit filmi, Dustin Hoffman, Morgan Freeman ve Rene Russo isimlerinin başrolüyle izleyiciye aksiyon ve gerilim dolu anlar yaşatan bir film.

Orijinal ismi Outbreak olan salgın filmi Korkutma Wolfgand Petersen’in yönetmenliğinde ve Laurence Dworet ile Robert Roy Pool’un senaristliğiyle çekilmiş bir Warner Bros filmi. İki saati geçen süreye sahip Tehdit filminde Dustin Hoffman Sam Daniels isimli rolde oynarken, Rene Russo Rooby Keough karakterine ve Morgan Freeman da General Billy Ford karakterine hayat veriyor. Bu isimler haricinde de Tehdit filminde öyle fazla ünlü oyuncuyu bakmak mümkün. Örneğin, Kevin Spacey Casey Schuler rolünde, Donal Sutherland General Donald McClintock rolünde ve Patrick Dempsey ise Jimbo Scott rolünde oynuyor.

Tehdit 1995 filminin konusuna kadar Afrika’da bir hastalığın keşfedilmesi üzerine ABD ordusunun Tıbbi Araştırma Enstitüsü’nde görevli olan albay Sam Daniels hastalığı araştırmak üzere Afrika’ya gönderilir. Gittikten sonradan üstlerine ilettiği raporda laf konusu rahatsızlık için hemen uyarı verilmesi gerektiğini söylese de General bu hastalığın fazla uzakta olduğunu ve Amerika Birleşmiş Devletleri sınırlarına değin ulaşamayacağı söyler. Ne var ama Afrika’nın bütün da hastalığın çıktığı bölgesinden bir maymun yakalanıp ABD’ye getirilir. Gümrükte çalışan adam ise maymunu alıp satmaya çalışır, satamayınca da bağımsızlık bırakır. Boston’a maymunu getiren adam öldüğünde albay Daniels bu olayı incelemek ister, fakat yine General reddeder. Olaylar ilerlediğinde ise durdurulamayacak seviyeye gelecektir.

Koronavirüsünün çarçabuk yayıldığı bu günlerde salgın filmlerine merak saldıysanız Korkutma 1995 filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Film Bilgileri
2 ay önce eklendi
Salgın – Teit 1995
13 izlenme
İzlenmesi gereken salgın filmlerinden biri olan 1995 yapımı Tehdit filmi, Dustin Hoffman, Morgan Freeman ve Rene Russo isimlerinin başrolüyle izleyiciye aksiyon ve gerilim dolu anlar yaşatan bir film. Orijinal ismi Outbreak olan salgın filmi Korkutma Wolfgand Petersen’in yönetmenliğinde ve Laurence Dworet ile Robert Roy Pool’un senaristliğiyle çekilmiş bir Warner Bros filmi. İki saati geçen süreye […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat