Dangal 2016 ve

Reklamı Geç
Kaynak 1Kaynak 2
Hata Bildir ×
2016 yapımı bir Aamir Khan filmi olan Dangal filmi, reel bir hikayenin sinema versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. IMDB en iyi filmler kategorisinde 84. sırada yer alan filmde Aamir Khan, Mahavir Singh Phogat adında eski bir güreşçiyi canlandırıyor. Phogat’ın hayatını biyografik olarak anlatan filmde Phogat’ın Babita Kumari ile Geeta Phogat adındaki kızlarına güreşi nasıl öğrettiğini izleyeceğiz. Geeta Phogat, 2010 yılı Commonwealth Games turnuvasını kazanarak Hindistan’ın birincil bayan güreşçisi olmayı başarmıştır. Phogat bu yarışmayla (55 kg) altın madalyayı kazanırken, kız kardeşi Babita Kumari ise (51 kg) gümüş madalyayı kazanmıştır.

Dangal filminin açılışı Aamir Khan ile Vivan Bhatena’nın güreşiyle başlar. Mizahı da içine katarak dikkatli bir şekilde gerçek hayatın sinemaya uyarlanışını başaran beş senaristten bir tanesine de bununla birlikte Dangal filminin yönetmenliğini yapan Nitesh Tiwari’dir. Bu film Tiwari’nin yönetmenlik yaptığı üçüncü filmdir.

Dangal filminde Aamir Khan’ın canlandırdığı Mahavir Phogat, sert bir babadır ve tek hayali ise bir oğlu olması ve oğlunun uluslararası bir başarıya ulaşacak pehlivan olmasıdır. Ama Phogat’ın 4 çocuğundan hiçbiri erkek değildir. Hayal kırıklığına uğrayan Mahavir, bir gün çocuklarını dövdüğü gerekçesiyle bir annenin şikayet etmeye geldiğini gördükten sonradan çocukları dövenin kızları olduğunu öğrenecektir ve bu olaydan itibaren iki kızını güreşçi olarak yetiştirecektir. Minik bir Hindistan köyünde yaşamış Phogat, kızlarını çok sıkı bir eğitimden geçirecek ve onların milletlerarası kadın güreş turnuvasını kazanıp altın madalya alabilmeleri için çabalayacaktır. Kızlar her ne değin bunu istemese de babalarının sarsılmaz iradesine boyun eğmek zorunda kalacak, saçlarını erkek gibi kestirecek ve sabahın 5’indeki antrenmanlarına dayanmak mecburiyetinde olacaktır. Bir yandan da Hindistan’da demin 14’ünde evlenen, gebe kalan, evinde oturup yemek pişirmesi beklenen kadınların kaderlerine ters bir şekilde Mahavir’in kadınlara duyduğu saygı da resmedilmeye çalışılmıştır.

Aamir Khan filmlerinden hoşlanıyorsanız, sizi epeyce takdirden görebilen film Dangal 1080p izlemeye misafir etme ediyoruz.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Dangal 2016 ve
17 izlenme
2016 yapımı bir Aamir Khan filmi olan Dangal filmi, reel bir hikayenin sinema versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. IMDB en iyi filmler kategorisinde 84. sırada yer alan filmde Aamir Khan, Mahavir Singh Phogat adında eski bir güreşçiyi canlandırıyor. Phogat’ın hayatını biyografik olarak anlatan filmde Phogat’ın Babita Kumari ile Geeta Phogat adındaki kızlarına güreşi nasıl öğrettiğini izleyeceğiz. […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat