Test 1 – 1 2004 Testere

Reklamı Geç
Kaynak 1
Hata Bildir ×
Sudence film festivalinin hemen ardından 2004 yılı Ocak ayında gösterime giren film testere (2004) konusu itibari ile psikolojik gerilim türündedir. Çok beğenilen ve izleyici ekrana kilitleyen ve sonrasında seri olacak filmin senaristi Leigh Whannell, yönetmeni James Wan ve başrol oyuncu Tobin Bell’dir.

Kült haline gelen ve devamı çekilen filmler aralarında yer alan filmin konusunda baş şahsiyet seçtiği kurbanları ile oyun oynayarak onların yaşamak veya ölmek gibi seçimlerini kendi ellerine bırakarak bulmaca katil rolünü üstleniyor. Filmde bulunan oyuncular, Leigh Whannell, Cary Elwes, Danny Glover, Ken Leung, Shawnee Smith, Tobin Bell, Dina Meyer, Michael Emerson.

Film gösterime girmeden önce fragman olarak tanıtıldığında dehşet ilk andan itibaren izleyiciyi kaplıyor. Bir su dolu küvette boğulmak üzere iken ayılan ve ayak bileklerinden zincirlenmiş fotoğrafçı ve tekrar benzer banyo ortamında ayak bileklerinden zincirlenmiş bir cerrah oda arkadaşı olmak zorunda kalır.
Bu gerekli arkadaşlıkta birinin katilin yönlendirdiği araçlarla hayatta kalabileceği ve sevdiklerine kavuşacağı ortamda yer alan kaset kaydında yer alır. Testere ile zincirleri kırıp kaçmayı düşünseler de testere demir zinciri kıracak özellikte değildir. Fotoğrafçı kurban yeni düşse de cerrah testere ile bacak bileğini keserek bu lanetli ortamdan kurtulmayı başarır.

Cerrah bu oyunu onlara oynayacak birey hakkında varsayım yürüterek katilin Jingsaw Killer katili olacağını bulur. Daha önceki kurbanlarının derilerinden yapbozlar yapan katilin peşine güvenlik yetkilileri düşer.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Test 1 – 1 2004 Testere
14 izlenme
Sudence film festivalinin hemen ardından 2004 yılı Ocak ayında gösterime giren film testere (2004) konusu itibari ile psikolojik gerilim türündedir. Çok beğenilen ve izleyici ekrana kilitleyen ve sonrasında seri olacak filmin senaristi Leigh Whannell, yönetmeni James Wan ve başrol oyuncu Tobin Bell’dir. Kült haline gelen ve devamı çekilen filmler aralarında yer alan filmin konusunda baş […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat