Ölümcül Dövüş – Mortal Kombat 1995

Hata Bildir ×
Zamanın en iyi ve popüler atari oyunlarından ve şimdinin de yeniden aşina ve oynanan Playstation oyunlarından biri olan Mortal Kombat oyunu 1995 senesinde beyazperdeye uyarlanmıştı. 1995 senesine göre epeyce iyi bulunan Mortal Kombat, Türkçe isimle Ölümcül Dövüş filminin yönetmen koltuğunda oturan isimse Paul W.S. Anderson.

Mortal Kombat filminin senaryosunu beyazperdeye hazırlayan ad tek başına Kevin Droney olsa da senaryoya ana katkı ünlü video oyununun marifetli isimlerinden Ed Boon ve John Tobias tarafından da yapılmış sayılıyor. 1995 yapımı birincil Mortal Kombat filmi olarak karşımıza çıkan filmde Lord Raiden karakterini Christopher Lambert canlandırıyor. Liu Kang karakterine Robin Shou, Johnny Cage karakterine Linden Ashby, Sonya’ya Bridgette Wilson-Sampras ve Kitana’ya ise Talisa Soto yaşam veriyor. Ayrıca Sub-Zero, Scorpion, Shang Tsung gibi Mortal Kombat karakterleri dahil adeta tüm karakterleri filmde görüyoruz.

Mortal Kombat 1995 filminin konusuna göre farklı diyarlardan gelen en iyi dövüşçülerin birbirleriyle dövüşüp kazananların belirleneceği eski bir turnuva düzenlenir. Bu geleneksel turnuva için diyarların en iyilerinin de en iyileri meçhul, esrarengiz bir adaya çağrılırlar. Turnuvanın amacına göreyse her diyarın en iyisi geldiği için yenilen tarafın diyarı hukuki olarak işgal edilmiş sayılmaktadır. Bu durumda gerçekte cümbür cemaat kendi diyarını gözetmek için savaşır. Turnuvada kazanan on birey kaybedenlerin diyarına egemen olacaktır ve halihazırda dünya dışı savaşçılardan 9 tanesi yeryüzüne karşısında olarak kazanmıştır. Bu durumda Lord Raiden’ın onuncu edinmek için elinden geleni yapması ve Dünya dışıların zafere ulaşmasını engellemesi gerekmektedir.

Mortal Kombat Türkçe Dublaj izleyicilere neşelendirici ve nostaljik bir seyir dileriz.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Ölümcül Dövüş – Mortal Kombat 1995
28 izlenme
Zamanın en iyi ve popüler atari oyunlarından ve şimdinin de yeniden aşina ve oynanan Playstation oyunlarından biri olan Mortal Kombat oyunu 1995 senesinde beyazperdeye uyarlanmıştı. 1995 senesine göre epeyce iyi bulunan Mortal Kombat, Türkçe isimle Ölümcül Dövüş filminin yönetmen koltuğunda oturan isimse Paul W.S. Anderson. Mortal Kombat filminin senaryosunu beyazperdeye hazırlayan ad tek başına Kevin […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat