Yıldız Savaşları Bölüm 4: Yeni Bir Umut 1977

Reklamı Geç
Hata Bildir ×
Yıldız Savaşları: Bölüm IV – Yeni Bir Umut filmi 1977 yapımı Star Wars filmidir. Star Wars Episode IV: A New Hope orijinal ismine sahip film Star Wars film serisinin birincil çıkan üçlemesinin birincil filmidir.

Star Wars film çekilme sırasına kadar birincil film olan Star Wars A New Hope 1977 filmi, süre akışı doğrultusunda Star Wars film izleme sırasına kadar bakıldığında; 2016 ve 2018’de meydana çıkan yeni Han Solo ve Rogue One filmlerini de dahil ettiğimizde 6. film olarak karşımıza çıkıyor. Normal birincil 6 orijinal film sıralamasında ise 4. film olarak bulabilir ya da tercihe göre filmlerin çıkış tarihine kadar de izleyebilirsiniz.

Yıldız Savaşları – Star Wars Birim 4 filmi, elinden sayısız mantıksal bağ geçmiş olan duayen George Lucas göre kaleme gücenmiş, yine filmin yönetmen koltuğu da Star Wars 4. Bölüm olan bu film haricinde 99 yılındaki Birim 1, 2002 yılındaki Bölüm 2 ve 2005 yılındaki Bölüm 3 Star Wars filmlerinin de yönetmenliğini yapmış olan George Lucas’a ait.

Yıldız Savaşları Bölüm 4 filminde herkesin ezbere bildiği şekilde Han Solo karakterine Harrison Ford hayat verirken, 2019 yılı itibariyle 340 farklı yapımda aktörlük yapmış olan Mark Hamill ise baş karakterlerden biri olan Luke Skywalker rolünde karşımıza çıkıyor. Prenses Leia Organa’yı ise Carrie Fisher canlandırmasıyla izliyoruz.

Star Wars Bölüm IV filminin konusuna göre acımasız Darth Vader’ın emriyle Emperyal Güçler Prenses Leia’yı esir tutmaktadır. Tutsak tutmaktaki amaçları ise Galaktik İmparatorluğa aleyhinde başlayan isyanı bastırmaktır. Millennium Falcon’un kaptanı Han Solo ve Luke Skywalker ise R2-D2 ve C-3PO droidlerinin de yardımıyla beraber çalışarak hoş prensesi kurtarmak üzere harekete geçerler. İkili birlikte alacağı bu mesuliyet ile Galaksi’ye özgürlüğü ve adaleti her yerde getirmeye çalışacaklardır.

Star Wars Episode IV A New Hope 1080p altyazılı izleyicilerine ve Yıldız Savaşları Bölüm 4 Yeni Bir Umut HD Dublaj izleyicilerine keyif dolu bir film serisi dileriz.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Yıldız Savaşları Bölüm 4: Yeni Bir Umut 1977
31 izlenme
Yıldız Savaşları: Bölüm IV – Yeni Bir Umut filmi 1977 yapımı Star Wars filmidir. Star Wars Episode IV: A New Hope orijinal ismine sahip film Star Wars film serisinin birincil çıkan üçlemesinin birincil filmidir. Star Wars film çekilme sırasına kadar birincil film olan Star Wars A New Hope 1977 filmi, süre akışı doğrultusunda Star Wars […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat