Web Analytics

Elm Sokağında Kabus 6 Son Kabus 1991

Kaynak 1Kaynak 2
Hata Bildir ×
1991 yapımı Elm Sokağında kabus 5: hayal çocuk filminin devamı olan film fredy kabusunun devamını konu etmektedir. Dünya çapında korku ve gerilim türleri arasında unutulmayanlar aralarında olan Elm Sokağı serisi başkahramanı freddy krueger, unutulmaz karakteri ile hafızalara kazınmıştır.

Elm Sokağı; wes craven göre yazılmış ve yönetilmiş, 1984 yapımı amerikan korku filmdir. Maggie burroughs katherine krueger, robert englund freddy krueger, johnny depp oyuncu kadrosu arasındadır. Film serileri birbirinin devamı niteliğinde, kabuslardan oluşmaktadır. Her film bir sonraki filmin kabusudur.
Freddy karakteri; kendine özgü kurbanlarını öldürmeden önce söylediği melodik sözleri aralarında “bir iki üç dört” repliği, astarlı kıyafeti, bıçaklı pençe parmak metal aksesuarı ile hafızlardan silinmeyen dehşet karakterleri aralarında en bilinenidir.

Dönemin en başarılı nefret ve gerilim film türleri aralarında yer alan seriden Elm Sokağında kabus 6: son kabus. (1991) filmi, başkarakteri olan freddy krueger, 6. defa beyaz perdede izleyici karşısına çıkmıştır.
Filmin oyuncularından kabusların üstünde yoğunlaşarak, kabuslardan kurtulma namına tedavi yöntemi geliştirmeye çalışan başarılı psikolog maggie, bir çocuğun kabuslarında sürekli Elm Sokağını görmesi ve oradaki yaşananlara işaret etmesi üzerine başarısız olmuştur. Yöntemleri bir türlü işe yaramayan maggie, tedavi edemediği duruma yoğunlaşarak derin araştırma başlatır ve Elm Sokağına ulaşır. Freddy, kendisi ile uğraş eden herkesi bütün süratli baştan başa öldürmüştür. Lakin tekrar ortaya çıkması ile birlikte Elm Sokağı sırrı çözülmek üzeredir.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Elm Sokağında Kabus 6 Son Kabus 1991
20 izlenme
1991 yapımı Elm Sokağında kabus 5: hayal çocuk filminin devamı olan film fredy kabusunun devamını konu etmektedir. Dünya çapında korku ve gerilim türleri arasında unutulmayanlar aralarında olan Elm Sokağı serisi başkahramanı freddy krueger, unutulmaz karakteri ile hafızalara kazınmıştır. Elm Sokağı; wes craven göre yazılmış ve yönetilmiş, 1984 yapımı amerikan korku filmdir. Maggie burroughs katherine krueger, […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat