Hobbit 1 Beklenmedik Yolculuk

Reklamı Geç
Kaynak 1
Hata Bildir ×
Hobbit: Umulmadık Seyahat 2012 yılı yapımlı, serüven, fantezi ve aile türleri içerisine giren bir filmdir. Filmimiz efsanevi yazan J. R. R. Tolkien’in Hobbit isimli kitabının üç filmlik bir proje ile sinemalara uyarlanmasının birincil ayağıdır. 2 saat 49 dakika gibi bir uzunluğa sahiptir. 2013 Oscar ödüllerinde 3 Oscar’a aday gösterilmiş fakat maalesef hiçbirini kazanamamıştır. 180 milyon dolarlık bir bütçe ile çekimi bitmiş, buna karşılık olarak da dudak uçuklatıcı bir sayı olan 1 milyar 21 milyon dolarlık gişe hasılatı elde edilmiştir. Filmimizin yönetmenliğini ünlü yönetmen Peter Jackson yapmakta. Peter Jackson’ı alt ki de orijinal Yüzüklerin Efendisi film üçlemesinin yönetmeni olarak hatırlamaktayız. Yapımın senaryo yazarı koltuğunda ise Fran Walsh ve Philippa Boyens isimlerini görmekteyiz. Bu iki ismi de unutulmaz bir tecrübe olan Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin süreklilik yazarları olarak tanıyoruz. Kısacası filmimizin idare kadrosu tecrübeli ve tanıdığımız isimlerden oluşmakta.

Oyuncu kadromuz ise adeta bir yetenekli oyuncular geçidi. Gandalf rolünde Ian McKellen, Bilbo rolünde Martin Freeman, Galadrial rolünde Cate Blanchett, Saruman rolünde Christopher Lee, Frodo rolünde Elijah Wood bulunmakta. Sayıları 13’ü bulan cücelerimizi ise sırasıyla Richard Armitage, Ken Stott, Graham McTavish, William Kircher, James Nesbitt, Stephen Hunter, Dean O’Gorman, Aidan Turner, John Callen, Peter Hambleton, Jed Brophy, Mark Hadlow, Adem Brown canlandırıyor.

Filmimiz ise ağırbaşlı bir yaşam yaşamayı seven hobit Bilbo Baggins ile başlamakta. Bilbo bir gün kapısını çalan ve bütün hayatını değiştiren bir efsuncu ile tanışır. Adı Gandalf olan bu efsuncu Bilbo’yu 13 cüce ile birlikte bir dağı yuva yapmış Smaug adlı bir ejderi öldürmek için göreve çıkmaya ikna eder. Çıktıkları bu atama ise Orta Dünya’nın ebediyen kaderini değiştirecektir. Hobbit 1 Umulmadık Yolculuk 1080p izleyicilerine hoş bir olağanüstü seri dileriz.

Film Bilgileri
5 ay önce eklendi
Hobbit 1 Beklenmedik Yolculuk
41 izlenme
Hobbit: Umulmadık Seyahat 2012 yılı yapımlı, serüven, fantezi ve aile türleri içerisine giren bir filmdir. Filmimiz efsanevi yazan J. R. R. Tolkien’in Hobbit isimli kitabının üç filmlik bir proje ile sinemalara uyarlanmasının birincil ayağıdır. 2 saat 49 dakika gibi bir uzunluğa sahiptir. 2013 Oscar ödüllerinde 3 Oscar’a aday gösterilmiş fakat maalesef hiçbirini kazanamamıştır. 180 milyon […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Kaptan, 1 ay önce
HANİ HALK ARASINDA BİR LAF VARDIR ON NUMARA BEŞ YILDIZ 10/10 VERDİM Vatanım diye Bizim dilimizde diypr Kelimede değilde ne anlamamız gerekiyor onu anlamak lazım bu kadar gerçekçi bu kadar doğru sözler çok şey katıyor hele halk unutkandır diyor bunu bağırarak EVEEET dedim. Her vatandaş kendi ülkem diyorsa hangi parti hangi din hangi ırk hangi meshep olursa bu ayyıldız için bu vatan için binlerce yıldır bizim olan bu vatan için milli olalım
Reklamı Kapat