Web Analytics

Frost / Nixon 2008

Kaynak 1Kaynak 2
Hata Bildir ×
Frost/Nixon izleyicileri İngiliz program sunucusu David Frost ile eski başkan olan Richard Nixon arasındaki TV röportajlarının dramatik bir anlatımı olarak karşımıza meydana çıkan 2008 yapımı bir biyografik dram ve tarih filmi.

İki saat süren Frost/Nixon filmi akademi ödüllü Ron Howard göre yönetilmiş ve senaryoya uyarlanması ise Peter Morgan’a ait. Frost Nixon filminin başrollerinde Frank Langella, Michael Sheen ve Kevin Bacon oynuyor. Frank Langella, başkan Richard Nixon’ı canlandırırken, ünlü oyuncu Michael Sheen David Frost karakterine hayat veriyor. Frost/Nixon filmi en iyi yönetmenlik, en iyi uyarlanmış program metni ve yılın filmi de dahil toplam beş dalda Oscar’a namzet gösterildi. Ödülleri kazanamasa da filmin kalitesi hala tartışılmaz şekilde yerini koruyor. Aynı şekilde BAFTA ödüllerinde de Frost/Nixon filminin pek çok adaylığı mevcuttu.

Frost/Nixon filminde kurtarması gereken bir itibarı olan beğenilmeyen başkan Richard Nixon ile isim yerine getirmek isteyen bir televizyon programı sunucusunun arasında yapılan tarihi görüşmelerin her ikisinin de hayatını nasıl değiştirdiği anlatılıyor. Nixon ofisinden zorla çıkartılmasından sonradan 3 sene boyunca sessiz kalmıştı. Ama 1977 yılının yazında başkanlığını sona erdiren Watergate skandalını konuşmak ve kendisine yöneltilen sorularla yüzleşmek üzere her şeyim kapsamda olduğu bir mülâkat yapmayı kabul etti. Nixon, televizyonda her şeyi açıkça konuşacağı isim olarak Frost’u seçmişti ve bu herkesi şaşırttı. Bir yandan amacı bu ağırbaşlı İngiliz şovmeniyle birlikte Amerikalıların gönüllerinde ve akıllarında bir yer edinebilmekti. Ama kameralar her ikisinin yüzüne de dönünce işler beklendiğinden daha karışık gitti.

Siyasete, skandallara ve reel olayların beyazperdeye uyarlanmasına ilgi duyuyorsanız kendi yılının en iyi film adayı olan 2008 yapımı Frost/Nixon Türkçe Dublaj HD izleyicilerine iyi seyirler dileriz.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Frost / Nixon 2008
22 izlenme
Frost/Nixon izleyicileri İngiliz program sunucusu David Frost ile eski başkan olan Richard Nixon arasındaki TV röportajlarının dramatik bir anlatımı olarak karşımıza meydana çıkan 2008 yapımı bir biyografik dram ve tarih filmi. İki saat süren Frost/Nixon filmi akademi ödüllü Ron Howard göre yönetilmiş ve senaryoya uyarlanması ise Peter Morgan’a ait. Frost Nixon filminin başrollerinde Frank Langella, […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat