White Crow – Beyaz Karga

Kaynak 1
Hata Bildir ×
Beyaz Karga 2018 yapımı bir yaşam öyküsü ve dram filmidir. İki saat uzunluğundaki bu filmin orijinal ismi The White Crow iken, IMDB puanı ise 6.5’dir. Ralph Fiennes’in yönetmen koltuğunda oturduğu bu biyografik film sahiden Julie Kavanagh’ın kaleme aldığı Rudolf Nureyev The Life kitabından beyazperdeye uyarlanmış olan bir filmdir.

Ralph Fiennes, Beyaz Karga filminin yönetmeni olmasının yanı sıra aynı zamanda tezgâhtar oyuncusudur ve Aleksandr Ivanovich Pushkin karakterine hayat vermiştir. öte yandan 20. yüzyılın en ikonik dansçılarından biri olmayı başaran Sovyetler Birliği doğumlu balet Rudolf Nureyev’i canlandıran ad ise Oleg Ivenko’dur. Ayrıca filmde Louis Hoffmann ve Sergei Polunin isimlerini de sırasıyla Teja Kremke ve Yuri Soloviev rollerinde izlemekteyiz.

Beyaz Karga filmi Rudolf Nureyev’in hayatına bir manzara sunan bir film. Fiennes, Nureyev’in Soğuk Savaş’ın tepe noktasında Batı’ya kaçışının çiğ halini ve mükemmelliğini hoş bir şekilde sunmayı başarmış. Büyüleyici bir cazibesi olan Nureyev 1950li Leningrad yıllarının en ünlü yıldız baleti olabilmiş. Batılı sanatçılarla flörtleri ve sahip olduğu fikirleriyle ise KGB’nin dikkatini fazlasıyla çekmiş ve onlarla tabiri caizse kedi fare oyunu oynamaya başlamış.

Biyografik dram türündeki White Crow, Beyaz Karga Filmi izleyicilerini defalarca en iyi film sitesi full adresimize bekleriz.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
White Crow – Beyaz Karga
12 izlenme
Beyaz Karga 2018 yapımı bir yaşam öyküsü ve dram filmidir. İki saat uzunluğundaki bu filmin orijinal ismi The White Crow iken, IMDB puanı ise 6.5’dir. Ralph Fiennes’in yönetmen koltuğunda oturduğu bu biyografik film sahiden Julie Kavanagh’ın kaleme aldığı Rudolf Nureyev The Life kitabından beyazperdeye uyarlanmış olan bir filmdir. Ralph Fiennes, Beyaz Karga filminin yönetmeni olmasının […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat