Elm Sokağında Kabus 5: Hayal Çocuk 1989

Kaynak 1Kaynak 2
Hata Bildir ×
Gerilim, nefret türünün ilk akla gelen örnekleri aralarında gelen süratli filmin Elm Sokağında Kabus 5: Hayal Çocuk. (1989) bölümü, 1989 yılında vizyona girdi. 89 dakikalık bu bölümün senarist koltuğunda Wes Craven ve John Skipp birlikte oturuyor. Filmin yönetmeni ise Stephen Hopkins.

Yeni ve şeytani planlarla beyaz perdeye geri dönen Freddy, bu bölümde dehşeti herkesin gözünün içine sokuyor. 4.bölümde yenilgiyi tadan Freddy, Rüya Ustasını aşmak için hafıza almaz bir planı devreye sokar. Az Önce doğmamış bir çocuğun rüyalarına girmeyi başaran katil, rüya ustasının yakın arkadaşlarını bu şekilde avlar.
Freddy Kruger’e Robert Englund’un yaşam verdiği bölümde, öteki başrol oyuncuları arasında; Lisa Wilcax, Danny Hassel, Erika Anderson ve Valorie Armstrong sayılabilir. Tamlık açısından başarılı bir performans sergileyen yeni birim, akıllarda kalan soru işaretlerine cevap oluyor. Manzara kalitesi, kurgu ve efektler açısından beklentileri karşılayarak üstüne geçen bölüm, çizgi roman sahneleriyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Freddy karakterinin diğer bölümlere nazaran çok daha iyi olduğu Elm Sokağında Kabus 5, katliamlar devam ederken öldürme sahneleri mantıksal bir düzen içeriyor. Nefret filmi severlerin ilgisini çeken hızlı, her yeni bölümde farklı bir izleyici kitlesini yakalıyor. Makyaj tekniklerinin yanı sıra müzik tercihleri ve efektlerle ön plana çıkan bölüm, izlemeye değerinde bir yapım.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Elm Sokağında Kabus 5: Hayal Çocuk 1989
14 izlenme
Gerilim, nefret türünün ilk akla gelen örnekleri aralarında gelen süratli filmin Elm Sokağında Kabus 5: Hayal Çocuk. (1989) bölümü, 1989 yılında vizyona girdi. 89 dakikalık bu bölümün senarist koltuğunda Wes Craven ve John Skipp birlikte oturuyor. Filmin yönetmeni ise Stephen Hopkins. Yeni ve şeytani planlarla beyaz perdeye geri dönen Freddy, bu bölümde dehşeti herkesin gözünün […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat