Benjamin Button 2008

Kaynak 1
Hata Bildir ×
3 Oscar ödülü ve toplamda 23 tane film ödülü almış Benjamin Button filmi derin oyuncu kadrosu ve cazibeli konusuyla çok ses getirmişti. Film ayriyeten 10 dalda daha Oscar’a aday olmuş fakat kazanamamıştı.
2008 yılında vizyona giren ve ABD yapımı olan Benjamin Button filmi 6 Şubat 2009’da ise Türkiye’de vizyona girmişti. Çoğu birey için bir başyapıt olarak görülen bu filmin yönetmeni ise dünyaca meşhur ‘’Fight Club’’ ‘’Se7en’’ gibi filmlerle yakında tanıdığımız David Fincher.

Filmin oyuncularından bazıları: Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji P. Henson, Tilda Swinton. Film epeyce geniş ve kaliteli bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Olağanüstü, dram ve romantik türde olan bu başyapıtın süresi ise 2 saat 46 dakika.

Benjamın Button Film Konusu

1922 yılında F. Scott Fitzgerald’ın yazdığı öyküden esinlenilerek sinemaya aktarıldı Benjamin Button. Filme 1918 yılında başlayıp 2000’li yıllara kadar uzanan bir serüveni izliyoruz. Filmin konusunu hayatını geriye yaşamış bir adamın acayip hikâyesini diyerek özetleyebiliriz. 80 yaşında doğan Benjamin Button’ın (Brad Pitt) acayip hayatını izlediğimiz bu filmde sık sık biyografik film etkisini hissediyoruz.
Yönetmen David Fincher’ın kült filmlerinden biri olduğu hissini az önce filmin başından hissedebiliyoruz. Filmde çok başarılı bir atmosfer, üst seviye oyunculuklar ve epeyce başarılı bir anlatım var. Filmin sonunda bilhassa Brad Pitt’in üstteki düzey oyunculuğuna hayran kalmamaksa pek mümkün değil.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Benjamin Button 2008
14 izlenme
3 Oscar ödülü ve toplamda 23 tane film ödülü almış Benjamin Button filmi derin oyuncu kadrosu ve cazibeli konusuyla çok ses getirmişti. Film ayriyeten 10 dalda daha Oscar’a aday olmuş fakat kazanamamıştı. 2008 yılında vizyona giren ve ABD yapımı olan Benjamin Button filmi 6 Şubat 2009’da ise Türkiye’de vizyona girmişti. Çoğu birey için bir başyapıt […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat