Mrs Lowry & Son – Bayan Lowry ve Oğlu 2019

Reklamı Geç
Kaynak 1Kaynak 2
Hata Bildir ×
Mrs Lowry & Son 2019 filmi, Türkçeye Hanımefendi Lowry ve Oğlu filmi meşhur fotoğraf ve portre sanatçısı L. S. Lowry’nin bilinmeyen bir hikayesini anlatıyor. İngiliz ressam Lowry’nin annesiyle arasındaki özel ilişkiye değinen Bayan Lowry ve Oğlu filmini Adrian Noble yönetiyor.

Vanessa Redgrave ile Timothy Spall’un anne ve oğlunu canlandırdığı Mrs Lowry and Son filminde her iki oyuncu da performanslarını zirvesinde sergiliyor. Varsayım edebileceğiniz üzere Vanessa Redgrave filmde L.S. Lowry’nin annesi olan Elizabeth isimli kadını canlandırırken, Lowry’nin kendisine ise Timothy Spall hayat veriyor. Her Zaman toplumu, sokakları, sokaklardaki kalabalığı ve aslında gördüğü ve göstermek istediğiyle kalabalığın yalnızlığını resmeden Lowry’ye annesi kızıyor ve insanların bu umutsuzluğu ve karamsarlığı satın edinmek istemeyeceği görüşüyle Lowry’yi tutkusundan vazgeçirmeye çalışıyor.

Sahiden Mrs Lowry and Son filmi, tam da filmin adında göreceğiniz şekilde önceliği anne Elizabeth’e veriyor. Kronik hastalığı olan Elizabeth’in eve alt oluşuna, oğluyla arasındaki ilişkiye, şahane talepkar oluşuna değiniliyor. Şiddet bir kadın olan Elizabeth oğlu Lowry’nin yaptığı birincil tablolardan itibaren az kalsın her birini ayrı olarak küçümsüyor ve oğlunun tutkusuna karşın adımlarını kırıyor. Ancak Elizabeth bir gün Lowry’nin yaptığı gemili bir tabloya aleyhinde sıcaklık hissettiğinde ona birazcık para verip bu devlete ait Manchester’da bir sergiye götürmesini istiyor. Bu hareketiyle de L.S. Lowry’nin gelecekte yakalayacağı başarı için ilk adım atılmış oluyor.

Martyn Hesford’un senaryosunu hazırladığı biyografik ve tarihi bir film olan Hanımefendi Lowry ve Oğlu türkçe dublaj izleyeceklere aydın, neşelendirici seyirler.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Mrs Lowry & Son – Bayan Lowry ve Oğlu 2019
15 izlenme
Mrs Lowry & Son 2019 filmi, Türkçeye Hanımefendi Lowry ve Oğlu filmi meşhur fotoğraf ve portre sanatçısı L. S. Lowry’nin bilinmeyen bir hikayesini anlatıyor. İngiliz ressam Lowry’nin annesiyle arasındaki özel ilişkiye değinen Bayan Lowry ve Oğlu filmini Adrian Noble yönetiyor. Vanessa Redgrave ile Timothy Spall’un anne ve oğlunu canlandırdığı Mrs Lowry and Son filminde her […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat