Ratatouille Ratatouille ve

Kaynak 1
Hata Bildir ×
Ratatouille, 2007 yılında kendine beyaz perdede yer bulan bir animasyon filmidir. Canlandırma, macera ve komedi dalları içerisinde yer almakta, yerli sinemalarımızda Ratatuy adı ile 24 Ağustos 2007 yılında vizyona girmiş bulunmaktadır. Filmimizin yönetmen koltuğunda Brad Bird ve Jan Pinkava oturuyor. Brad Bird’ün yönetmenliğini fazla sevilen Simpsons çizgi dizisinden, yakın zamanda ikinci filmi çıkmış İnanılmaz Aile serisinden, Görevimiz Tehlike 4 filmlerinden hatırlayabilirsiniz. Jan Pinkava’nın yönetmenliğini ise Geri’s Game gibi fazla sevdiğimiz bazı kısa filmlerin yönetmenliğinden hatırlıyoruz. Filmin yazarlık kadrosunda tekrar Brad Bird ve Jan Pinkava ikilisini görüyoruz. İkilinin yazarlık deneyimlerini ise yine yönetmenliklerini yaptıkları öteki filmlerden bilmekteyiz. İki yönetmenimiz de yönettikleri filmin senaryolarını yazmayı seçim ediyor. Yapıtımızın oyuncu kadrosunda, daha doğrusunu anlatmak gerekirse her animasyon filminde olduğu gibi seslendirme kadrosunda o kadar çok kaliteli isme rastlamaktayız.

Bugüne değin 200’e yakın yapımda yer almış, 1 Emmy ödülü sahibi Patton Oswolt’u başrol karakterimiz Remmy’i canlandırırken görüyoruz. Alt rollerdeyse Skinner karakterine ses veren Alien ve Yüzüklerin Efendisi gibi kült filmlerde oysa önemli rollerden tanıdığımız Ian Holm, Arabalar ve İnanılmaz Aile gibi filmlerden sesini hatırladığımız Lou Romano, daha önce Soprano Ailesi ve Tatlı Yalanlar yapıtlarında gördüğümüz Janeane Garofalo gibi oyuncular eşlik etmekte. 1 saat 54 dakika uzunlukta olan canlandırma yapım 5 dalda Oscar’a namzet gösterilerek yılın en iyi canlandırma filmi Oscar ödülünü, en iyi canlandırma yapım Altın Küre ve Bafta ödüllerinin de sahibi olmuş.

Film boyunca ise Remmy denilen bir farenin maceralarını peşine düşüp takip ediyoruz. Remmy ailesinin isteklerine rağmen farelerin korku edildiği bir meslek olan aşçılık mesleğinde ünlü olmayı düş ediyor. Kader Remmy’i ailesinden ayırıp Paris’in lağımlarına getirdiğindeyse hayallerine bir adım daha yaklaşmış oluyor. Paris’e gelen Remmy ilk meslek olarak ona ünlü bir Fransız aşçı olma hayallerini aşılayan, televizyonlardan gördüğü meşhur aşçı Auguste Gusteau’nun restoranının yolunu tutuyor. Restoranda zamanla kendine arkadaşlar ve düşmanlar edinen Remmy, yemek yemek yapmaya başlayıncaysa işler çığırından çıkıyor. İçleri ısıtan bir animasyon komedi izlemek isteyenlere bu filmi kuşkusuz tavsiye ediyoruz. Ratatuy izleyicilerine neşeli bir canlandırma seyri dileriz.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Ratatouille Ratatouille ve
9 izlenme
Ratatouille, 2007 yılında kendine beyaz perdede yer bulan bir animasyon filmidir. Canlandırma, macera ve komedi dalları içerisinde yer almakta, yerli sinemalarımızda Ratatuy adı ile 24 Ağustos 2007 yılında vizyona girmiş bulunmaktadır. Filmimizin yönetmen koltuğunda Brad Bird ve Jan Pinkava oturuyor. Brad Bird’ün yönetmenliğini fazla sevilen Simpsons çizgi dizisinden, yakın zamanda ikinci filmi çıkmış İnanılmaz Aile […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat