Aladdin 2019

Reklamı Geç
Kaynak 1
Hata Bildir ×
Çizgi filmleriyle ve uyarlama olarak çekilen sinema filmleriyle alışılmış olduğumuz yılların eskimeyen masal karakteri Aladdin’in yepyeni versiyonu Guy Ritchie yönetmenliğiyle karşımıza çıkıyor. 2019 yapımı serüven, komedi ve aile filmi olan Aladdin bu sefer Will Smith başrolüyle dikkatleri çekiyor. Görsel efektleri konusunda sağlam mücadele harcandığı belli olan filmde genel hatlarını bildiğimiz hikayenin çok yaklaşık olarak bambaşka versiyonunu izliyoruz.

Aladdin filminde Aladdin karakterini canlandıran ad Mena Massoud ve Jasmine adlı prensesi ise Naomi Scott canlandırıyor. Filmin mihenk taşı ise tabii ancak mavi cin rolüyle filmin çıkmasından aylar öncesinden bu yana merak uyandıran Will Smith.

Aladdin filminin konusuna gelecek olursak, altın kalpli bir cadde çocuğu olan Aladdin hayatta kalabilmek için Agrabah’ın pazarlarında hırsızlık yapmaktadır. Aladdin’e bir gün Sultan’ın hırslı ve fena niyetli veziri Jafar göre bir iş verilecektir. Bu iş ise Mucizeler Mağarası’ndan sihirli bir lamba çalma işidir. Mağaraya giren Aladdin sihirli lambayı bulur. Lambayı ovalar ovalamaz ise karşısına sıcak kalpli ve bir pek komik bir cin çıkar. Cinin ona sunacağı üç istek hakkı vardır ve Aladdin bu dileklerden birini fazla hoşlandığı Jasmine adlı prensesi etkilemek nedeniyle prens edinmek için kullanacaktır. Natürel, cin yalnızca dış görünüşü değiştirebilmektedir, Aladdin’in içi olduğu gibidir ve Aladdin bu şekilde prensesi etkilemeye çalışırken cinle birlikte türlü türlü maceralar yaşayacaktır. Çünkü fena planlarını harekete geçiren Jafar Aladdin’e bir türlü bakımlı vermeyecektir.

ABD’de çekilen Aladdin filmi Walt Disney yapımcılığı ve dağıtıcılığıyla beyazperdeye uyarlandı. Filmin başarılı kısımlarından biri de filmin hikayesi epeyce eski olsa da filmin günümüze iyi bir şekilde yansıtılabilmiş olması.

Aladdin 2019 Türkçe Altyazılı 1080pizleyicilerine hoş bir film seyri diliyoruz.

Film Bilgileri
5 ay önce eklendi
Aladdin 2019
37 izlenme
Çizgi filmleriyle ve uyarlama olarak çekilen sinema filmleriyle alışılmış olduğumuz yılların eskimeyen masal karakteri Aladdin’in yepyeni versiyonu Guy Ritchie yönetmenliğiyle karşımıza çıkıyor. 2019 yapımı serüven, komedi ve aile filmi olan Aladdin bu sefer Will Smith başrolüyle dikkatleri çekiyor. Görsel efektleri konusunda sağlam mücadele harcandığı belli olan filmde genel hatlarını bildiğimiz hikayenin çok yaklaşık olarak bambaşka […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Kaptan, 1 ay önce
HANİ HALK ARASINDA BİR LAF VARDIR ON NUMARA BEŞ YILDIZ 10/10 VERDİM Vatanım diye Bizim dilimizde diypr Kelimede değilde ne anlamamız gerekiyor onu anlamak lazım bu kadar gerçekçi bu kadar doğru sözler çok şey katıyor hele halk unutkandır diyor bunu bağırarak EVEEET dedim. Her vatandaş kendi ülkem diyorsa hangi parti hangi din hangi ırk hangi meshep olursa bu ayyıldız için bu vatan için binlerce yıldır bizim olan bu vatan için milli olalım
Reklamı Kapat