Lego 1 – &

Reklamı Geç
Kaynak 1Kaynak 2
Hata Bildir ×
Lego severler ekran başına! İlk Lego filmi olan 2014 yapımı The Lego Movie 3D bir animasyon filmidir. Sanatçı oyuncuları ekibinde toplayıp izleyicilere çok neşeli ve eğlenceli bir film sunan yapım şirketi ise Warner Bros ve Village Roadshow.

Lego 1 Filmi çoğunlukla birlikte çalışan ve Örümcek Adam Örümcek Evreninde filmiyle de olağanüstü iş başaran Christopher Miller ile Phil Lord tarafından yönetilmiş. Filmde başroldeki sıradan lego rolündeki Emmet karakterini ise Marvel evreninin Star Lord’u olan Chris Pratt seslendiriyor. Hem filmdeki karakterler keza de seslendiren kişiler bakımından Lego filmi hemen hemen yıldızlar geçidi gibi. Lego filminde Vitruvius’u Morgan Freeman, Green Lantern’ı Jonah Hill, Kötü Polis/İyi Polis rollerini yapan polis karakterini Liam Neeson, Shaq’ı Shaquille O’Neal ta kendisi, Lucy’yi Elizabeth Banks seslendiriyor. Will Arnett, Alison Brie, Will Ferrell ve Dave Franco da dahil daha böylece fazla bilindik ad görmek olası.

Lego filmine aleyhinde beklenti o kadar yüksek olmasa da genel anlamda oldukça hayranlık uyandıran bu film En İyi Film Müziği dalında da Oscar’a aday olmuştur.

The Lego Movie ismiyle meydana çıkan, ülkemizde de ilk elden Lego Filmi olarak isimlendirilen bu 3D animasyon filmi gerçekte bayağı bir karakter olan ve hiçbir özelliği olmayan Emmet’a odaklanıyor.

Lego filmi 2000lerin ortasında insan şeklindeki küçük legoların yaşadığı Lego evreninde geçiyor. Film Vitruvius isimli güçlü bir büyücünün Lego dünyasını Lord Business adındaki düşmandan kurtarmaya çalışmasıyla başlıyor. Lord Business Kragle ismini içeren süper zor bir silahı elde edip bu dünyayı imha etmek istiyor. Lord, ortadan kaybolmadan önce kuvvetli büyücüyü yenmeyi başarıyor, oysa kayıplara karışmadan önce bir kehanetten bahsediyor. Bu kehanete tarafından “Özel” kişi direnç parçasını bulmayı başarıp kötü kalpli lordu yenecek.

Aradan geçen birkaç sene sonrasında, hatta tamamen sekiz buçuk yıl sonrasında Emmet Brickowski mesaisi ardından inşaat alanında Wyldstyle isimli bir kadına rastlıyor. Emmet sonradan alanda bir oyuktan düşüyor ve Dayanıklılık Parçası adı verilen şeyi buluyor. Buna dokunan Emmet fazla canlı görüntüler görüyor ve sonra bayılıyor ve ister istemez kendini yepyeni maceraların ortasında buluyor.

İkinci filmi de çekilen Lego filmini az önce izlemediyseniz bir baht verin deriz. Lego 1 filmi Türkçe Dublaj izleyicilerine keyif dolu seyirler. 1080p kalite ve altyazı seçeneği mevcuttur.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Lego 1 – &
24 izlenme
Lego severler ekran başına! İlk Lego filmi olan 2014 yapımı The Lego Movie 3D bir animasyon filmidir. Sanatçı oyuncuları ekibinde toplayıp izleyicilere çok neşeli ve eğlenceli bir film sunan yapım şirketi ise Warner Bros ve Village Roadshow. Lego 1 Filmi çoğunlukla birlikte çalışan ve Örümcek Adam Örümcek Evreninde filmiyle de olağanüstü iş başaran Christopher Miller […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat