Harry Potter 3 Azkaban Tutsağı

Reklamı Geç
Kaynak 1
Hata Bildir ×
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı 2004 yapımlı, serüven, aile ve fantezi türlerinin birleşimi olan bir filmdir. Filmimiz 2 saat 22 dakika uzunluğa sahiptir. 130 milyon dolarlık bir bütçe ile çekimleri üretilmiş, buna karşılık olaraksa Dünya çapında sinemalarda 796 milyon dolarlık hasılat elde etmiştir. 8 filmlik serinin 3. filmi olan yapım da bu kere yönetmen koltuğunda meşhur Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron oturmakta. Alfonso Cuaron, Chris Columbus’dan sonradan Harry Potter serisindeki filmlerden birini çekme şansına erişmiş ilk yönetmen. Meşhur yönetmenimizi 3 Oscar kazanmış Roma, 7 Oscar kazanmış Yerçekimi ve kült film olmuş Children of Men gibi yapımların yönetmenliğinden hatırlayabilirsiniz. Efsanevi yönetmen kesinlikle filme kattığı özel bakış açısı ile Azkaban Tutsağı filmini serinin diğer filmlerine göre özel bir yere taşıyor. Serinin tüm filmlerinde olduğu gibi J. K. Rowling ve Steve Kloves’i filmin program metni yazarlığında görüyoruz.

Filmimizin oyuncu kadrosunda ise bazı acıklı bir takım sevinçli değişimler yaşanmış. İlk iki filmde Dumbledore rolünde severek izlediğimiz Richard Harris maalesef ikinci filmden kısa bir zaman sonradan hayata gözlerini yumdu. Bu zamansız ölümden sonradan ise serinin geri kalanında Dumbledore olarak göreceğimiz Michael Gombon kadroya katılmış oluyor. Michael Gombon’a ilave olarak ise Sirius Black rolünde Leon, Fifth Element, Batman gibi filmlerden tanıdığımız Oscar ödüllü Gary Oldman, Lupus rolünde Naked, Wonder Woman ve Cennetin Krallığı gibi filmlerden bilinen olduğumuz David Thewlis kadroya dahil olmakta.

Serinin üçüncü filmi Lord Voldemort’un tehlikeli sağ kolu Sirius Black’in Azkaban hapishanesinden kaçması ile başlıyor. Bu hapishane firarı Harry dahil olmak üzere bütün Hogwarts’ı içten etkiliyor. Bizlerse bu filmde Hogwarts’da arttırılan güvenlik önlemleri ve yeni bir karanlık sanatlara aleyhinde savunma hocasına rağmen Harry’nin Sirius tehlikesini sağ salim atlatıp atlatamayacağını izliyoruz. Öyle çok Harry Potter hayranı göre serinin en iyi filmi kabul edilen yapım kuşkusuz birincil dakikasından son dakikasına kadar serüven, coşku, risk ve sırlarla batmış. Bu yüzden ise muhakkak izlenmesi gereken filmler listemizde üstteki sıralardan kendine yer buluyor. Harry Potter 3 Azkaban Tutsağı 1080p Full izleyicilerine filmizleus olarak hoş bir seyir dilemekteyiz.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Harry Potter 3 Azkaban Tutsağı
15 izlenme
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı 2004 yapımlı, serüven, aile ve fantezi türlerinin birleşimi olan bir filmdir. Filmimiz 2 saat 22 dakika uzunluğa sahiptir. 130 milyon dolarlık bir bütçe ile çekimleri üretilmiş, buna karşılık olaraksa Dünya çapında sinemalarda 796 milyon dolarlık hasılat elde etmiştir. 8 filmlik serinin 3. filmi olan yapım da bu kere yönetmen koltuğunda […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat