Web Analytics

Şampiyon – Secretariat 2010

Kaynak 1
Hata Bildir ×
At yarışı konusunda hiç bir tecrübesi ve bilgisi olmayan Penny Chenery’nin hiakyesini anlatan Secretariat öteki adıyla Şampiyon filmi 2010 senesinde gösterim yapmıştır. Yaşanan ve gerçek hikayesiyle dikkat çeken Secretariat filminde 1973’lü yıllarda arka arkaya 3 defa Üstünlük yaşamış olan bir bayan ve atının başından geçenleri göreceksiniz. Bir fazla beygir yarışı sever tarafından günümüzde bile yarış tarihinin en kayda değer atları arasında ismi geçmektedir. Daha önce kendisin Big Inkar olmak üzere bir çok isim verilmiş olan atın kalbinin öteki yarış atlarına tarafından 2.5 kat daha büyük olduğu ve diğer atlara kadar 2 kat daha fazla gıda tükettiği bilinmektedir.

Triple Crown isimli yarışta kendisini hemen hemen dünya çapında bir fenomen haline getirmiştir. Secretariat girdiği bu yarışta dünya rekorunu kırmış ve hala daha bu hıza ulaşabilen bir at olmamıştır. Yani aradan geçen 50 senenin sonunda ona en yakın zamanı yapan at 2 saniye yaklaşabilmiştir. Kariyerinde jokey Ron Turcotte’nun 18 yarışta beraber yarıştığı Kazanan lakablı atın dereceleri mükemmel ötesidir. Penny Chenery ise babasının hayatını kaybetmesinden sonra sahibi olduğu çiftliğe geri dönmüştür. Bir çok dolandırıcının gün yüzüne çıkması ve sözde fiyattan herşeyi hallediyor olması onu babasının mirasından vazgeçirememiştir. Lucien Laurin isimli emekli bir beygir yarışı eğitmeni ile anlaşıp babasının hayallerine devam etmiştir. Yarış esnasında daima geride kalan Secretariat sonra yaptığı hızlanmalar ile insanların kalbinde taht kuracaktır.

Secretariat filminin oyuncu kadrosunda Diane Lane, John Malkovich ve Dylan Walsh’ı görmekteyiz. Yönetmenliğini Randall Wallace’ın üstlendiği Şampiyon filmini sitemizden türkçe dublaj seyredebilirsiniz. Secretariat 2010 Türkçe Dublaj Full izleyenlere güzel seyir dileriz.

Film Bilgileri
3 ay önce eklendi
Şampiyon – Secretariat 2010
14 izlenme
At yarışı konusunda hiç bir tecrübesi ve bilgisi olmayan Penny Chenery’nin hiakyesini anlatan Secretariat öteki adıyla Şampiyon filmi 2010 senesinde gösterim yapmıştır. Yaşanan ve gerçek hikayesiyle dikkat çeken Secretariat filminde 1973’lü yıllarda arka arkaya 3 defa Üstünlük yaşamış olan bir bayan ve atının başından geçenleri göreceksiniz. Bir fazla beygir yarışı sever tarafından günümüzde bile yarış […]
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Reklamı Kapat